PRP®EBV

PRP®EBV

PRP EBV je pomocný rastlinný prípravok obohatený o draslík vo forme roztoku modrej farby. Je určený k foliárnej aplikácii a prináša účinné riešenia v oblasti pestovania ovocia a zeleniny.

Vyvážený pomer minerálnych zložiek obsiahnutých v PRP EBV napomáha funkcii rastlinných buniek a účinnosti exponovanej hornej strany listov. Súčasne znižuje dopady mechanického, chemického a klimatického stresu. Má pozitívny vplyv na rozvoj koreňového systému, pôsobí na intenzitu rastu a kvalitu produkcie, zlepšuje schopnosť ukladania cukrov do plodov a má pozitívny vplyv na kvalitu a skladovateľnosť. PRP EBV nie je listovou výživou.

Jeho aplikácia je logicky naviazaná na použitie pomocnej pôdnej látky PRP SOL s cieľom maximálne využiť rastový potenciál plodiny na prirodzene úrodnom pôdnom stanovišti.

Podmienkou účinnosti prípravku je ošetrenie rastlín v ranných fázach rastu alebo pred dôležitou etapou vývoja (t.j. v ranných fázach rastovej periódy). Prípravok rozriedený v zodpovedajúcom množstve vody je aplikovaný bežnými plošnými postrekovačmi priamo na rastliny. Pri kombinácii s pesticídmi či kvapalnými hnojivami pridávame tieto až po nariedení PRP EBV vodou. Postrek je vhodné aplikovať za podmračného počasia, aby mohli byť účinné látky ihneď prijímané rastlinou, následné zrážky 4-6 hodín po postreku podporujú účinnosť prípravku.

Výsledky:
- zlepšenie fotosyntézy
- zlepšenie habitu a vitality
- zvýšený rozvoj koreňového systému
- zvýšená odolnosť proti stresom
- zvýšená schopnosť regenerácie
- zlepšenie parametrov skladovateľnosti
- zlepšenie chuťových kvalít
- rovnomerný rast a vývoj
- zvýšenie úrody a rentability

Aplikačné metódy a dávkovanie:

Vinič:
1,0 l/ha pučanie
1,0 l/ha 5-6 listov
1,0 l/ha začiatok kvitnutia
1,0 l/ha koniec kvitnutia
1,0 l/ha tvorba strapcov
1,0 l/ha dozrievanie plodov

Ovocné dreviny:
1,0 l/ha pučanie
2,0 l/ha kvetné puky
2,0 l/ha začiatok kvitnutia
2,0 l/ha odkvitanie
2,0 l/ha tvorba plodov
2,0 l/ha dozrievanie plodov

Jahody:
2,0 l/ha začiatok vegetácie
2,0 l/ha začiatok kvitnutia
2,0 l/ha začiatok tvorby plodov
2,0 l/ha koniec tvorby plodov

V prípade záujmu o aplikáciu do iných plodín nás s dôverou kontaktujte na adrese prp@kohaplant.sk.